• مرکز مشاوره رها:88971606

 • مسائل ساده را پیچیده نکنید.

 • هر روز بهترینی باش که می‌توانی باشی.

 • موفقیت ارزانی کسانی است که آن را می خواهند و باور دارند که می توانند به آن برسند

 • انسان ... به هر چه که اراده کند خواهد رسید .... اندیشه آدمی سازنده زندگی اوست

 • افراد سالم عادت های کهنه و کسل کننده را که خیلی امن و ملال انگیزند تکرار نمیکنند

 • به آنان که دوستشان دارید زیبایی و دانایی هدیه دهید.

 • تا چیزی را نپذیریم، نمی‌توانیم آن را تغییر دهیم.

 • روزهای سخت بهایی‌ست که باید برای سرافرازی پرداخت.

رابطه ی بین نحوه ی خوابیدن با شخصیت

کد بلاگ : #322
تاریخ انتشار : شنبه, 30 شهریور 1392 20:17
تعداد بازدید : 950
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
رابطه ی بین نحوه ی خوابیدن با شخصیت
 • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
یک پژوهشگر که در زمینه خواب تحقیق می‌کند، به تازگی مدعی شده است که مدل خوابیدن ما می‌تواند از نوع زندگی و حتی از ویژگی‌های شخصیتی‌‌مان خبر دهد....

 

یک پژوهشگر که در زمینه خواب تحقیق می‌کند، به تازگی مدعی شده است که مدل خوابیدن ما می‌تواند از نوع زندگی و حتی از ویژگی‌های شخصیتی‌‌مان خبر دهد....

 پروفسور کریس ایدزیکوسکی، استاد مهمان دانشگاه سوری انگلستان، می‌گوید مطالعه او روی 1000 زن و مرد انگلیسی حاکی از آن است که 6 مدل شایع خوابیدن نشانگر نوع شخصیت آدم‌هاست و با زبان بدن آنها ارتباط تنگاتنگ دارد: «همه ما وقتی بیداریم، نسبت به زبان بدن خودمان آگاهی داریم ولی در خواب، ضمیر ناخودآگاه ما درباره ما حرف می‌زند. آنچه مدل خوابیدن از شخصیت ما آشکار می‌کند، کاملا دور از انتظار خودمان است.» حالا شما به کدام یک از این 6 مدل می‌خوابید؟نحوه خوابیدن

1.مدل جنینی: شایع‌ترین مدل خوابیدن است. گروه بزرگی از شرکت‌کنندگان در این پژوهش (41 درصد) موقع خواب، خود را به شکلی خمیده (شبیه جنین) درمی‌آوردند و زنان 2برابر مردان این شکل را به خود می‌گرفتند. درباره این گروه، گفته می‌شود که اگرچه شخصیت ظاهری سرسختی دارند، اما حساس‌اند و ممکن است خجالتی به نظر بیایند اما اغلب زود با دیگران می‌جوشند.

 2.مدل کُنده درختاگر به پهلو می‌خوابید و هر دو دست‌تان پایین می‌افتد، شما آدمی راحت و اجتماعی هستید و به دیگران تا جایی اعتماد می‌کنید که حتی ممکن است گول بخورید. 15 درصد مردم به این شکل می‌خوابند.

 3.مدل تمنادر این مدل، فرد به پهلو می‌خوابد و هر دو دست او در مقابل بدن‌اش به جلو دراز می‌شود. 13 درصد شرکت‌کنندگان در مطالعه به این روش می‌خوابیدند. آنها ذهنی باز ولی عیب‌جو دارند. شکاک‌اند و کمی یک‌دنده.

کسانی که به مدل جنینی می خوابند، اگرچه شخصیت ظاهری سرسختی دارند، اما حساس‌اند و ممکن است خجالتی به نظر بیایند اما اغلب زود با دیگران می‌جوشند.

 4- مدل ستاره دریایی: کسانی که به پشت دراز می‌کشند و دست‌ها را بالا و نزدیک بالش نگه می‌دارند، تقریبا 5 درصد گروه مورد پژوهش را تشکیل می‌دادند. آنها گوش شنوای خوبی برای دیگران دارند و زیاد به کمک دیگران می‌آیند و اگر مرکز توجه دیگران باشند، معذب می‌شوند. احتمال خروپف کردن و بدخوابی نیز در آنها زیاد است.

 5- مدل سقوط آزاد: در این مدل، شخص روی شکم می‌خوابد و دست‌ها را زیر بالش می‌گذارد یا دور آن حلقه می‌زند و سرش را به یک سمت می‌چرخاند. 7 درصد به این شکل می‌خوابند. آنها غالبا عجول و برون‌گرا هستند و از انتقاد به شدت می‌رنجند.

6- مدل سرباز: در این مدل، شخص به پشت دراز می‌کشد و دست‌ها را در دو طرف بدن و نزدیک به آن نگه می‌دارد. 8 درصد به این شکل می‌خوابند. آنها غالبا محتاط و کم‌حرف‌اند. اهل اعتراض و ایرادگیری نیستند و همیشه سعی می‌کنند خودشان و دیگران را در سطحی ایده‌آل نگه دارند. به دلیل طاقباز خوابیدن، احتمال خروپف کردن در آنها زیاد است. آنها در طول شب کمتر از خواب می‌پرند ولی خواب آرامش‌بخشی هم ندارند.

اگر فکر می کنید شما در طول شب ممکن است به تمام مدل‌های بالا بخوابید، احتمالا در اشتباه‌اید! ایدزیکوسکی می‌گوید: «این پژوهش نشان می‌دهد اگرچه افراد در طول شب غلت می‌زنند اما روی یک مدل خواب بیشتر باقی می‌مانند و تنها 5 درصد افراد مدل خوابیدن خود را در شب‌های متفاوت کلا عوض می‌کنند.» نکته جالب دیگر اینکه این پژوهش نشان می‌دهد از هر 10 نفر فقط 1 نفر موقع خواب، کل بدنش را با پتو می‌پوشاند و اغلب مردم، یک دست یا یک پا یا کف هر دو پای خود را از پتو بیرون می‌گذارند.

 -----------------------

برداشت از سلامتیران

 

 

 

 

 

 

 

 خشونت
خشونت
  • Reload بازآوری
  بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد

اطلاعات تماس
آدرس مرکز: تهران - خیابان فلسطین شمالی، بالاتر از بلوار کشاورز، کوچه میرسرابی، پلاک 1، طبقه اول.
شماره تماس: 7- 88971606
ساعات تماس: همه روزه به غیر از جمعه ها و پنج‌شنبه‌ها و روزهای تعطیل از ساعت 8:30 الی 20
شماره فکس: 88963091
شماره مشاوره تلفنی:
9092301510 از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 16
ساعات تماس: شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 الی 20

آدرس کانال تلگرامی مرکز مشاوره رها :  rahaclinic@

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مرکز مشاوره رها می باشد.
طراحی سایت - هاست : وب سپنتا