• مرکز مشاوره رها:88971606

 • برنامه داشتن، ویژگی افراد کارآمد است.

 • هنگامی که مصمم به انجام عملی شدید باید در‌های تردید را کاملا مسدود کنید.

 • گاهی کوچکترین گام در جهت صحیح، منجر به بزرگترین گام در زندگی شما می‌گردد.

 • کسی که به باور و پشتکار خود اعتماد دارد، ارزشی برای شانس قائل نیست.

 • تا چیزی را نپذیریم، نمی‌توانیم آن را تغییر دهیم.

 • با دیگران با مهربانی در "اینجا و حال" زندگی کنیم.

 • کیفیت زندگی شما بستگی دارد به کیفیت مدیریت شما در استفاده بهتر از وقت.

نه تکنیک ساده برای غلبه بر ترس از شکست

کد بلاگ : #554
تاریخ انتشار : شنبه, 30 آبان 1394 18:13
تعداد بازدید : 802
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نه تکنیک ساده برای غلبه بر ترس از شکست
 • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال

نه  تکنیک ساده برای غلبه بر ترس از شکست

چه می کردید چناچه از قبل می دانستید هیچوقت ناکام نخواهید شد ؟

یک لحظه تصور کنید که بدون کمترین ترسی ، جرات انجام کارهای مهم را داشتید . هم اکنون زندگی تان به چه نحوی بود ؟  می دانم .  مدینه فاضله می شد .

اگر برخلاف آن موقعیت را در نظر بگیرید، چه اتفاقی روی می داد ؟ اگر جرات حرکت نداشتید ، می توانید تصور کنید که زندگی تان چه شکلی می شد ؟ مطمئنا تعریفی نداشت ، چیز جالبی برای بیان نداشتید .

ترس از شکست از دوران کودکی همچون احساسی منفی در ما لنگر انداخته است ، اساسا به خاطر داشتن پدر و مادر حمایتگر است . وقتی که  بزرگ می شویم ، این اعتقادات منفی به صورت نا خودآگاه در می آیند .

غلبه بر ترس از شکست کار آسانی نیست ولی یک واقعیت دست یافتنی است . داروی معجزه آسایی وجود ندارد که بتواند شما را به یک قهرمان نترس تبدیل کند ، بلکه مراحلی را که شما پشت سر می گذارید شما را از زندان خیالی تان آزاد می کند .

1 - علت مشکل را شناسایی کنید.

بین شکست ساده و شکست نهایی تمایز قائل شوید . اسکات فیتسجرالد  

پایه و اساس ترس شما چیست ؟

شاید ذهن شما تنها اتفاق آسیب زا را به همه امور تعمیم داده است . بنشینید و چند نفس عمیق و طولانی بکشید و از خودتان بپرسید که ترس از شکست به چه نحوی شکل گرفته است ؟ امتحان کردن تمامی باورهای منفی، مهم و اساسی است چون این باورها نفوذ عمیقی بر روش هایی دارد که شما با آن روش ها زندگی می کنید . این اعتقادات و باورها می توانند به طور خطرناکی باعث ترمز روش هایی که انسان را به موفقیت می رساند ، بشود . اکثر مواقع این باورها به صورت نامحسوس از ذهنمان می گذرند ، آنها برخی از افکار ما را کنترل می کنند * یک طرح از قبل طرح ریزی شده * مثل ترس از شکست .

چنانچه شما این باور اشتباه را داشته باشید که – شکست ها و اشتباهات بد هستند – در واقع شما از خیلی از تجربیاتی که می تواند برای بهتر زیستن مفید باشد ، دوری خواهید کرد . به خاطر بسپارید که برای پیشرفت در زندگی بایستی از شکست ها عبور کرد .

2 - ساده کنید .

سادگی ترکیب نهایی است . انیشتن  

قابل رویت کردن و تجزیه تحلیل کردن امور پیچیده ، آسان نسیت . وقتی همه چیز مبهم است شما احساس سردرگمی می کنید ، تمام تلاش هایتان به نظر نشدنی می آیند چون هیچ ایده ایی یا فکری نخواهید داشت که به آن عمل کنید . هنگامی که به یک پروژه می پردازید نیاز است که آن را به مراحل کوچکتر تقسیم کنید تا آسان تر آن را انجام دهید . . وقتی که مشکل را به بخش های کوچکتر تقسیم می کنید خیلی راحتتر به آن عمل می کنید .

3 - شکست اجتناب ناپذیر است .

داشتن ترس از چیزی که اجتناب ناپذیر است ، نامعقول است . پابلیوس سیریوس  

چنانچه شما آرزوی زندگی پربار و شکوفایی را داشته باشید ،  باید حرکت کنید . همچنان که امور را جلوی روی خود دارید بدانید که شکست اجتناب ناپذیر است . آیا شما آرزوی یک زندگی مملو از عشق و طرح و برنامه را ندارید ؟ همه ما خواهان آن هستیم .چنانچه شما زیر بار ترس هایتان دفن شوید به خواسته ها و آرزوهایتان دست نخواهید یافت . دیر یا زود بایستی بر ترس شکست غلبه کنید و همچنین بر دیگر ترسهایتان .

چرا الان این کار را نمی کنید ؟

عاقلانه است که سخت زندگی کنید و تلاش کنید و چیزهایی را بدست آورید به جای اینکه آسان زندگی کنید و با چیزهای سخت مدام درگیر باشید . چنانچه شما می خواهید زندگی تان پر از رویاهایتان باشد ، بایستی شکست را جزئی از زندگی تان قبول کنید .

4 - شکست موقتی است .

شکست یک اتفاق است نه جزئی از تو . دکتر ویلیام براون  

چنانچه احساس می کنید که شکست چیزی همیشگی است ، احساستان اشتباه است . همه ما آن را می دانیم اما برخلاف دانسته هایمان عمل می کنیم . شکست در واقع پیامی است برای شما در این قالب که بایستی از نو یاد بگیرید تا به موفقیت دست یابید . این روش آسان نیست اما همان چیزی است که شما را به یک فرد موفق تبدیل می کند . این امکان وجود دارد که  شما هرگز ترس از شکست را حذف نکنید ، اما تفاوت بزرگی در این میان وجود دارد بدین صورت : عملی که ترس همراه دارد را انجامش می دهید و ترس تنها در حد یک فکر باقی می ماند و بیش از آن عمل نخواهد کرد . چانچه شما بپذیرید که شکست موقتی است ، می تواند به شما کمک کند ، در این صورت ترس نمی تواند در واقعیت زندگی تان تاثیرگذار باشد . و همه چیز تحت کنترل شما خواهد بود .

5 - ذهنتان را آزاد کنید.

ذهن همه چیز است . همان می شوید که به آن می اندیشید . بودا

افکارتان را آنطور که هستند نگاه کنید . آن افکار می توانند حذف شوند ، عوض شوند ، جایگزین شوند . می توان بر ترس ها غلبه کرد . بنابراین شما می توانید به کارهای بزرگ دست یابید . شما می توانید با متدها و روشهایی چون تکنیک آزاد کردن هیجانات ، مدی تیشن ، همچنین خود هیپنوتیسمی به خودتان کمک کنید .

همه ما ترس هایی داریم که ناشی از فعل و انفعالات بیولوژی است . عده ایی از ما که به آن آگاه هستیم می توانیم آنها را کنترل کنیم و عده ایی که ناآگاهیم از کنترل آنها عاجزیم . از ترس هایتان به عنوان سیگنال هایی استفاده کنید که با شما حرف می زنند ، باعث می شوند که  ذهنتان وسیع تر عمل کند و موجب پیشرفت می شوند .

ترس از شکست امری است که همه با آن مواجه می شویم . شاید چنین بیاندیشید که ترس از شکست یک چیز هولناکی است ، چنین نیست ، تصورها و فکرهایتان را زمانی که ترس به سراغتان می آید ، بررسی کنید .

چه می بینید ؟

آیا این طور می بینید که دیگران به شما می خندند ؟ یا  در مقابل جمع کثیری تحقیر می شوید ؟ ... این ها افکاری بیش نیستند و افکار را می توان تغییر داد . زندگی چیزهای بیشتر و بهتری دارد که به شما هدیه دهد تا اینکه خودتان را اسیر ذهن خود کنید ، یا اسیر عقاید و باورهایتان باشید .

6 -  ترس را در آغوش بکشید .

 زمانی که ترس را روبروی خود می بینیم ، ما نیرو ، جرات و اعتماد به نفس در تمام تجربیات را  بدست می آوریم .

 النور روزولت

همه ما در لحظاتی ترس را تجربه  می کنیم ، هیچ کس مستثنی نیست . ترس در مکانیسم بیولوژی ما لنگر انداخته است . در اسرع وقت شما ترس را روبروی خود می بینید ، می توانید سریع عمل کنید . این ترس نیست که شما را از رسیدن به آرزوهایتان باز می دارد بلکه تصمیماتی است که در ارتباط با ترس می گیرید . شما می توانید روشی را که  در برابر ترس ها ، افکار و نگرانی هایتان به کار می بردید را دوباره سامان دهید . همچنین شما می توانید از نو با ترس روبرو شوید و آن را در آغوش بکشید .

روش دیگر رها کردن و ترک کردن است ، چیزی که در اینجا مدنظر ما نیست .

 

7 - آینده تان را تصور کنید .

زندگی چطور می بود  اگر جرات پرداختن به امور و تجربه کردن  را نداشتید ؟ ونسان ون گوک  

آینده تان را تصور کنید . چنانچه برای کنترل کردن زندگی تان ترستان را رها می کردید ؟ آخر خط به کجا می رسیدید ؟ به این نکته بیاندیشید چنانچه آخر زندگی تان نزدیک بود آیا تاسف می خوردید ؟

هم اکنون زندگی را تصور کنید که بعد از غلبه بر اکثر ترسهایتان دارید . شما طوری  زندگی خواهید کرد که دوست دارید به آن دست یابید . شما زندگی بدون حسرت را در نظر بگیرید ! قدرت تغییر زندگی تان را خواهید داشت . هم اکنون زمان خوبی است برای اینکه دوباره از نو شروع کنید .

8 - در لحظه حال تمرکز کنید

در گذشته کند و کاو نکنید ، در آینده خیالپردازی نکنید ، ذهنتان را بر لحظه حال متمرکز کنید . بودا

بسیاری از ما در گذشته یا در آینده زندگی میکنیم.به عبارتی ، مدام اشتباهاتمان را تکرار میکنیم و خودمان را به خاطر آینده آزار می دهیم.استفاده درست از گذشته و حال به صورت آگاهانه ، همراه با هدفی عاقلانه خیلی مفید خواهد بود.میتولنیم از گذشته و حال به عنوان ابزاری برای رشد شخصی استفاده نماییم.

اما ماندن در گذشته و حال میتواند مضر باشد ، بدین طریق که شما کلیدهای خوشبختیتان را گم خواهید کرد.نفس بکشید ، احساس کنید ، ببینید و ارزش قائل شوید به آنچه که هم اکنون هستید.

لحظه حال را به عنوان هدیه بپذیرید.

9 - دنبال علاقه هایتان بروید

کسی که نفس زندگی برایش اهمیت دارد ،  شکست برایش بی معنی است. ویلیام فدر

در آخرین نکته می خواهم در مورد علاقه برایتان صحبت کنم.چنانچه شما مصمم به پرداختن به علائق تان  باشید ، ترس از شکست دیگر برایتان معنی نخواهد داشت.  یک لحظه به آن فکر کنید .

در واقع شما آگاه می شوید که گزینه ایی بهتر از آن چیری که دوست داشتید آن را انجام دهید ، وجود ندارد .

این نکته را به خاطر بسپارید :

در یک آن ، برای غلبه کردن بر ترس از شکست ، بایستی تصمیم سختی بگیرید ، آن هنگام شما تنها هستید . وقتی که ترس را روبروی خود ببینید ، خواهید دید که آنقدرها هم که فکر می کردید وحشتناک نیست .

اکنون چه چیزی را انتخاب می کنید ؟ ترس ، یا زندگی با رویاهایی که دارید . تصمیم با شماست .

منبع :  گوگل  

www.la peur de l echec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 خشونت
خشونت
  • Reload بازآوری
  بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد

اطلاعات تماس
آدرس مرکز: تهران - خیابان فلسطین شمالی، بالاتر از بلوار کشاورز، کوچه میرسرابی، پلاک 1، طبقه اول.
شماره تماس: 7- 88971606
ساعات تماس: همه روزه به غیر از جمعه ها و پنج‌شنبه‌ها و روزهای تعطیل از ساعت 8:30 الی 20
شماره فکس: 88963091
شماره مشاوره تلفنی:
9092301510 از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 16
ساعات تماس: شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 الی 20

آدرس کانال تلگرامی مرکز مشاوره رها :  rahaclinic@

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مرکز مشاوره رها می باشد.
طراحی سایت - هاست : وب سپنتا