• مرکز مشاوره رها:88971606

  • در زندگی هیچ چیز با ارزش‌تر از آن نیست که با قلب خود در آرامش باشیم.

  • هر روز بهترینی باش که می‌توانی باشی.

  • آینده به کسانی تعلق دارد که زیبایی رویا‌هایشان را باور دارند.

  • اولین رمز موفقیت، خودباوری است.

  • همه چیز با انتخاب شروع می شود.

11 نشانه عود افسردگی

کد بلاگ : #589
تاریخ انتشار : سه شنبه, 2 شهریور 1395 10:13
تعداد بازدید : 352
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
11 نشانه عود افسردگی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
برخی از افراد مبتلا به افسردگی مزمن، علائم افسردگی را تنها یک بار در زندگی خود تجربه می کنند و در برخی دیگر مکررا عود می کند و آنرا تجربه می کنند.

11 نشانه عود افسردگی

برخی از افراد مبتلا به افسردگی مزمن، علائم افسردگی را تنها یک بار در زندگی خود تجربه می کنند و در برخی دیگر مکررا عود می کند و آنرا تجربه می کنند.

 

بعد از یک بار درمان، این مهم است که به احساسات خود   به منظور دیدن  نشانه های احتمالی عود. افسردگی توجه کنیم و  سریعا به  دنبال کمک و پاسخ به علائم هشدار دهنده  باشیم تا از بازگشت کامل افسردگی جلوگیری کنیم.

 

حالت افسردگی

 چگونه می توان افسردگی را از غم و اندوه ساده تشخیص داد؟ اگر شما به دلیل یک رویداد خاص ، مانند از دست دادن شغل و یا فروپاشی یک رابطه، دچار غم و اندوه شوید طبیعی است و موقت. اگر شما هر روز به مدت بیش از 2 هفته احساس غم، نومیدی، بغض ، و یا "پوچی کنید به طوری که  با دیگر جنبه های زندگی شما تداخل داشته باشد ممکن است افسردگی بالینی داشته باشید

آیا شما ترجیح میدهید از خانه خارج نشوید ؟ آیا از  برقراری مکالمه اجتناب می کنید ؟ آیا شما به رختخواب خود پناه می برید زمانی که اعضای خانواده سعی می کنید با شما باشند؟ حفظ یک شبکه اجتماعی قوی مهم است. از دست دادن لذت در فعالیت ها می تواند احساس افسردگی را نشان دهد. پیوستن به یک گروه و حمایت افرادی که درک متقابلی با شما دارند  کمک کننده است.


خواب بیش از حد یا خیلی کم

 تغییر درعادت خواب شما  مانند بی خوابی - یا خواب آلودگی - می تواند نشانه ای از افسردگی  باشد . افسردگی می تواند  باعث ایجاد یا تشدید علائم دیگر مانند خستگی  شود  اگر شما به طور منظم شب بیداری داشته  و یا خواب بیش از حد داشته باشید و  برای از بیرون آمدن از رختخواب خود  تمایلی نداشته باشید ، با دکتر خود صحبت کنید اگر مشکلات خواب شما نشانه ای از عود افسردگی تشخیص داده شود  دارو و درمان می تواند به شما کمک کند.


کج خلقی

 اگر اخیرا شما  برای رسیدگی به تنش های روزمره دچار مشکل شده اید و  چیزهای کوچک به شما ضربه محکم و ناگهانی می زند  و شما به طور مداوم با دوستان و خانواده سر و کله می زنید  و خشمگین می شوید . افسردگی می تواند شما را تحریک پذیر و عصبانی کرده باشد. مردان بیشتر از زنان  زمانی که به شدت به افسردگی دچار می شوند به رفتار های  بی پروا دست می زنند ،


از دست دادن علاقه به رابطه جنسی و لذت بردن از آن

 این یکی از شایع ترین علایم افسردگی است اگر شما از . فعالیت جنسی که قبلا لذت می بردید دیگر لذت نبرده و تمایلی ندارید ،اگر شما  قبلا افسردگی داشته اید و احساسی به همسر یا فرزندان خود ندارید، و یا علاقه به کار، سرگرمی ها، یا سایر فعالیت های مورد علاقه تان را برای بیش از دو هفته از دست داده اید ممکن است افسردگی تان عود کرده باشد برای کمک از دکتر خود سوال کنید.


احساس بی ارزش

 احساسات قدیمی از خود بیزاری و گناه ممکن است خزنده آمده است. و یا شما ممکن است قادر به "خاموش" انتقاد از خود، سرگرم با شکست خود را. شما ممکن است احساس مسئول اتفاقاتی که خارج از کنترل شما هستند. روان درمانی ممکن است شما را با عزت نفس پایین کمک و یادگیری تا روی نقاط قوت خود را. اگر شما با افسردگی زندگی می کنند و اقدام به خودکشی کرده اند، شما ممکن است بیشتر در معرض خطر عود داشته باشد.

 

درد مزمن

 آیا شما کمر درد بی دلیل دارید و یا پشتتان تیر می کشد ؟ سردرد مزمن و یا معده درد چطور؟ درد قفسه سینه غیر قابل توضیح و یا پا درد ؟ شما نمی توانید از درد فیزیکی به عنوان نشانه ای از افسردگی یاد کنید ، اما می توان آن را  اگر بهتر نشد  با دکتر خود در میان بگذارید و بپرسید که آیا داروهای ضد افسردگی ممکن است به شرایط شما کمک کنند یا نه


افزایش و یا کاهش  وزن ناگهانی

 بسیاری از افرادی که افسرده هستند علاقه به غذا و غذا خوردن را از دست می دهند  آنها ممکن است فراموش کنند غذا بخورند و یا یا حتی باید خود را مجبور به غذا خوردن کنند  برخی دیگر در زمان افسردگی  ممکن است  پرخوری کنند. اگر شما افسردگی داشته اید  و تجربه یک تغییر قوی در اشتهای خود را داشته اید  یا افزایش  یا کاهش  وزن بدون تغییر در رژیم غذایی یا ورزش  داشته اید ممکن است نشانه ای از عود افسردگی در شما باشد.

 

خستگی

 آیا شما روز خود را به لم دادن می گذرانید؟ افسردگی می تواند به شما احساس بیش از حد خستگی  یا ضعیف به انجام هر کاری بدهد مثلا فعالیت های روزانه مانند لباس پوشیدن و شستن ظروف   طاقت فرسا شود  غذا نخوردن و یا تغذیه  ناسالم می تواند به خستگی کمک می کند. تغذیه خوب، ورزش و خواب کافی  می تواند به شما کمک کند با آن  مبارزه کنید.


آهسته شدن سرعت فکر کردن

 گاهی اوقات افراد احساس می کنند فرآیندهای تفکر شان  در زمانی که آنها افسرده اند آهسته تر می شود  شما ممکن است به راحتی پریشان شوید و  در  پیدا کردن تمرکز مشکل داشته باشید . شما ممکن است به طور ناگهانی در به خاطر سپردن همه چیز دچار مشکل شوید  شما ممکن است مشکلات تصمیم گیری( جزئی یا کلی) پیدا کنید مثلا تصمیم در مورد  آنچه که در صبح می خواهید بپوشید و یا حل مسئله در محل کار خود. شروع ناگهانی  این علائم ممکن است یک هشدار از عود افسردگی باشد .


فکر خودکشی

 افکار خودکشی یک علامت هشدار دهنده بسیار جدی است و می تواند افسردگی شدید را  نشان دهد  و یک عامل خطر برای عود باشد  برخی از افراد  در مورد خودکشی به طور منظم  فکر می کنند است. و برخی  ممکن است شروع به برنامه ریزی  خودکشی و یا چگونه آسیب زدن به خود  باشند . افرادی که احساس نا امیدی کرده  و علاقه به فعالیت های لذت بخش را از دست داده اند به خصوص در معرض خطر هستند. اگر شما یا کسی که می شناسید دارای افکار خودکشی است  یا در مورد خودکشی صحبت می کند  به دنبال کمک فوری از یک دکتر و یا روانپزشک باشید

تجربه افسردگی در افراد متفاوت است. اگر شما هر یک از این علائم و نشانه های  هشدار دهنده را دارید و  شما را نگران کرده است به دکتر یا روانپزشک خود  مراجعه کنید . آنها ممکن است درمان  را با  افزایش مصرف دارو برای جلوگیری از عود توصیه کنند و یک برنامه برای کاهش استرس شما اتخاذ کنند ممکن است برای کمک  به شما فعالیت هایی که احساس خوبی در زندگی تان می دهند را اضافه کنند .  درمان طولانی مدت ممکن است به سه دوره  درمان  افسردگی نیاز داشته باشد.


منبع : سایت روان

 خشونت
خشونت
    • Reload بازآوری
    بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد

اطلاعات تماس
آدرس مرکز: تهران - خیابان فلسطین شمالی، بالاتر از بلوار کشاورز، کوچه میرسرابی، پلاک 1، طبقه اول.
شماره تماس: 7- 88971606
ساعات تماس: همه روزه به غیر از جمعه ها و پنج‌شنبه‌ها و روزهای تعطیل از ساعت 8:30 الی 20
شماره فکس: 88963091
شماره مشاوره تلفنی:
9092301510 از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 16
ساعات تماس: شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 الی 20

آدرس کانال تلگرامی مرکز مشاوره رها :  rahaclinic@

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مرکز مشاوره رها می باشد.
طراحی سایت - هاست : وب سپنتا