پنج تغییر برای یک زندگی سالم

کد بلاگ : #755
تاریخ انتشار : یکشنبه, 4 اسفند 1398 18:56
پنج تغییر برای یک زندگی سالم

اهدافی که سطح کیفیت زندگیمان را تغییر می‌دهند:


1- سازماندهی به محیط زندگی
یک محیط آشفته و شلوغ می‌تواند انرژی شما را کاهش دهد و باعث استرس اضافی در زندگی شما گردد. برعکس، یک محیط آراسته و تمیز می‌تواند پناهگاه خوبی برای فرار از عوامل استرس‌زای زندگی فرد باشد. بنابراین، سعی کنید فضای زندگی خود را پاکیزه و مرتب نگاه دارید.


2- مدیریت زمان
با زمانبندی کردن امور زندگی خود و بهره‌گیری از راه‌های مدیریت زمان در زندگی، کمتر مضطرب و سراسیمه می‌شوید و وقت بیشتری برای انجام کارهایی که به شما انرژی می‌بخشد و استرس‌هایتان را از بین می‌برد پیدا می‌کنید. همچنین وقت بیشتری برای انجام کارهایی که از آن‌ها لذت می‌برید پیدا خواهید کرد.


3- ایجاد یک حلقه اجتماعی پشتیبان
آن‌هایی که دارای یک حامی هستند، و یا  یک دوست صمیمی و نزدیک برای صبحت کردن و حساب کردن روی آن‌ها در مواقع بحرانی دارند، از زندگی سالمتری برخوردارند. 


4- مواظبت از بدن
اگر بدن شما سالم باشد، بهتر قادر خواهید بود که با استرس‌های زندگی کنار بیائید. بدن ناسالم، خود می‌تواند استرس‌های بیشتری را علاوه بر استرس‌های روزمره به وجود آورد. پیروی از یک رژیم غذایی سالم، خواب کافی در شبانه‌روز، ورزش و ... راه‌های خوبی برای مواظبت از بدن و راحت‌تر کردن مدیریت استرس هستند.


5- تازه کردن روحیه
ما استرس را در بدن خود حمل می‌کنیم و آن را در ذهن خود نگاه می‌داریم. بنابراین یک حادثه استرس‌زا می‌تواند حتی پس از خاتمه یافتن نیز همراه ما بماند و بر ما تأثیر بگذارد. چنانچه به طور مرتب خود را از فعالیت‌های زیاد زندگی برای مدّت کوتاهی بیرون بکشیم و به ذهنمان استراحت دهیم، مدیریت استرس در زندگی روزمره، از لحاظ روانی، جسمی و هیجانی، بسیار راحت‌تر می‌شود. روش‌های متعددی برای رهایی از استرس وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا تنش‌ها را از بدن و افکار استرس‌زا را از ذهن خود خارج سازید و به آرامش بیشتری دست یابید تا بتوانید از پس استرس‌هایی که در زندگی روزمره پیش می‌آیند برآئید.منبع: سایت روان یار و با اندکی تخلص